Adecco Win4Youth Sosyal Sorumluluk Projesi


Adecco 12 kez bisikletle dünyayı turlayacak

İnsan Kaynakları Danışmanlık Şirketi Adecco, dünya çapında başlattığı Win4Youth 2011 (İyi bir sebep için bisiklet sürmek) projesi kapsamında, Latin Amerika, Avrupa ve Asya’daki gençlere yardım eli uzatıyor. Proje kapsamında dünyayı 12 kez bisikletle turlayacak olan Adecco çalışanları, yardım kuruluşlarına her 5 kilometre başına 1 dolar kazanç sağlıyor.

  

ADECCO zor durumda olan gençlere yeni perspektifler kazandırmak, çocuklara yardım etmek, beceri gelişimini desteklemek ve işgücü piyasasına eğitimli gençler kazandırmak amacıyla başlattığı “Adecco Win4Youth 2011” programı ile sosyal sorumluluk alanında da farkını ortaya koydu.  Dünya çapında başlatılan bu proje kapsamında, Adecco, Latin Amerika, Avrupa ve Asya’daki gençlere yardım eli uzatıyor. “İyi bir sebep için bisiklet sürmek” sloganıyla yola çıkan Adecco çalışanları, dünyayı 12 kez bisikletle turlayacak. Projenin amacı; yardım kuruluşlarına her 5 kilometrede bir, 1 dolar yardımda bulunmak. Projenin bu yıl ki etabında 70 Adecco çalışanı, Brezilya, Yunanistan ve Filipinlerdeki Yardım Projeleri için Eylül 2011’de Mont Ventoux’nu tepesine bisiklet ile tırmandı.

 
Bisikletin “manevi babası” da katıldı.

2011 Win4Youth programında, bisiklet sporunun manevi babası Belçikalı Eddy Merckx görev aldı. Fransa ve İtalya turlarını 5'er kez kazanan ünlü bisikletçi, tüm zamanların en büyük pedalı sayılıyor. Bu programa katılacak Adecco çalışanlarının en az 3 yıldır Adecco’da çalışıyor olması, genel fiziksel ve atletik durumun iyi olması, coşkulu, takım ruhuna sahip ve azimli olması, işinde iyi performans göstermesi gibi özellikler dikkate alındı.Projenin Türkiye ayağında Adecco Türkiye çalışanları, Büyükada'da gerçekleşen bisiklet turu etkinliğine katılarak destek verdi.

Çocuklara gelecek imkanı sağlanıyor.

Program sonunda, Brezilya’da yardım eli uzatacak olan Se Essa Rua Fosse Minha isimli sosyal çember, 1991’den bu yana Rio de Janeiro sokaklarında yaşayan çocukların haklarını koruyor. Yunanistan’daki  “Smile of a Child” isimli 9 toplum yuvası ise 1996 yılından beri 245 çocuğa sığınak, güvenlik ve eğitim imkanı sağlıyor. Filipinler’deki Roter Keil isimli kuruluş da, 1999’dan beri erkek çocuklarının sokaklardan uzak tutulması amacıyla, onlara eğitim ve gelecek imkanı tanıyor. Adecco çalışanları, 2010 yılında başlattıkları bu proje kapsamında, geçen yıl dünyanın dört bir yanından seçilen yerel ve küresel ekiplerle beraber toplam 228.002 km kat ederek (dünya çapından beş kat fazla) her 5 km için 1 Amerikan Doları’nı seçilmiş olan yardım kuruluşlarına bağışladı.Her kilometreyle kazanılan bu para, Hindistan, Haiti, Şili, Fransa, İspanya ve ABD vakıflarına hibe edildi.

 
 
  • Adecco , İşkur’un denetiminde 26.12.2013 tarihli 442 No’lu lisans sahibi özel istihdam bürosudur.
  • 4904 sayılı iş kanunu gereği iş arayanlardan her ne ad altında olursa olsun menfaat temin edilemez ve ücret alınamaz.
  • Adecco Türkiye GAN Küresel İşbaşında Eğitim Ağı Üyesidir
  • 2012 © Adecco Türkiye